Küpsisepoliitika

Küpsis on väike tekstifail, mille veebileht salvestab veebilehe kasutaja arvutisse või nutiseadmesse, kui kasutaja veebilehte külastab.

Esimese osapoole küpsised on küpsised, mille on seadnud see veebileht, mida kasutaja külastab. Neid saab lugeda ainult see veebileht. Lisaks võidakse veebilehel kasutada väliseid teenuseid, mis võivad samuti seada oma küpsiseid (nn kolmanda osapoole küpsised).

Püsiküpsised on arvutissse või nutiseadmesse salvestatud küpsised, mida ei kustutata automaatselt, kui brauser suletakse, erinevalt seansiküpsistest, mis brauseri sulgemisel kustutatakse.

kindlusepealsevillad.everaus.ee veebilehel kasutatakse järgmiseid küpsiseid:

  • Tehnilised küpsised - seadusega lubatud küpsised, mis on vajalikud veebilehe toimimiseks ja milleta veebileht ei toimiks (näiteks Youtube ja Google Maps, milleta veebilehel olev video ja asukoha kaart ei toimiks).
  • Statistikaküpsised - koguvad isikustamata kujul teavet selle kohta, kuidas veebilehte kasutatakse - milliseid sisulehti külastatakse kõige enam, mida külastajad veebilehelt otsivad jne (näiteks Google Analytics). 
  • Reklaamiküpsised - võimaldavad pakkuda kasutaja huvidele sihitud reklaame (näiteks Facebook Pixel). 

Kasutajal on õigus keelduda küpsiste salvestamisest arvutisse. Vastava soovi korral peab kasutaja muutma oma veebilehitseja seadeid. Küpsiste blokeerimisel peab kasutaja arvestama aga sellega, et kõik veebilehe funktsioonid ei pruugi enam kasutajale kättesaadavad olla.